AgexTR Oyun Forumu / Geleceğin Forum Dünyası AgexTR | Uygulamalar & Sosyal Medya Kategorisi Sosyal Medya Instagram Instagram Nedir? & Ne İşe Yarar ?
Instagram Nedir? & Ne İşe Yarar ?
Barış Sarıçam
Instagram Nedir? & Ne İşe Yarar ?
1
39
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
Etiketler
amp işe nedir? yarar ? ne instagram

Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Barış Sarıçam Forum Kurucusu
**********
 • Konular75
 • Mesajlar181
 • Rep puanı 8
Instagram Nedir?
Instagram fotoğraflar üzerinde filtre ve efekt uygulamalarına izin veren bir fotoğraf paylaşma ve düzenleme uygulamasıdır. İlk olarak iPhone için yapılmış olan bu uygulama Android işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılabilmektedir. Gençler arasında sıklıkla kullanılmakta olan bir uygulama olan Instagram ile profesyonel fotoğraflar elde etmek mümkün olmaktadır. Çok kısa bir sürede filtre uygulamaları ve efektlerle birlikte oldukça farklı görünümlerde fotoğraflar elde edilebilmektedir.


Bu uygulamanın kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom adlı iki girişimcidir. Telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarınıza Instagram uygulaması ile çeşitli efektler ekleyebilir, filtre uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca bu fotoğrafları Facebook, TwitterTumblr ve Foursquare gibi sosyal medya üzerinde kolaylıkla paylaşma imkânı bulunmaktadır. 2017 yılı itibariyle dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış olan Instagram uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Böylece uygulamanın kullanılırlığında artış sağlanmıştır.


Instagram günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı bir uygulama. Özellikle fotoğrafçılığın yaygınlaştığı son yıllarda, insanlar ağır ve zahmetli fotoğraf makinelerini yanlarında taşımak yerine, fotoğraf çekme özelliği en iyi olan cep telefonlarını alıyorlar. Bu sayede birbirinden güzel fotoğrafları çekerek hem arkadaşlarıyla hem de takipçileriyle paylaşabiliyorlar. Fotoğrafın altına eklenen etiket veya hashtag'lar sayesinde de daha fazla kullanıcıya ulaşmak mümkün bir hal alıyor.


Birçoğumuz Instagram'ı sadece keyfi olarak kullansak da bazıları buradan geçimini sağlayabiliyor. Nasıl mı? Instagram için sanal bir pazar tanımlamasını yapsak sanırım yanlış olmaz. Dışarıda veya online alışveriş sitelerinde bulabileceğiniz hemen her şeye buradan ulaşabiliyorsunuz. Özellikle gittikçe yaygınlaşan Instagram butikleri sayesinde evde oturduğunuz yerde, istediğiniz kıyafeti beğenip satın alabiliyorsunuz.
Instagram Ne İşe Yarar? 


Tıpkı diğer sosyal ağlar gibi Instagram’da da sizin takip ettiğiniz ve sizi takip edenler bulunmaktadır. Sevdiğiniz ünlülerin, arkadaşlarınızın veya markaların Instagram hesaplarını takip ederek, onlardan gelen paylaşımları kaçırmadan görebilirsiniz. Son dönemlerde büyük markalar ve yeni başlayanlar için büyük bir reklam platformu olan Instagram her geçen gün önemine önem katarak büyümektedir.Ücretsiz bir fotoğraf paylaşma programı olan Instagram, Ekim 2010 tarihinde kurulmuş ve kullanıcılarına çekilen fotoğraflar üzerinde dijital filtre kullanma, efekt ekleme ve Instagram dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarda paylaşma imkânı sunmaktadır. Instagram üzerinde kullanılan pek çok aktif filtre bulunmaktadır. Bunlar; Nashville, Amaro, Inkwell, Mayfair, Rise, Hefe,Valencia, Hudson, X-Pro II, Willow, Walden, Lo-fi, Earlybird, Sutro, Sierra, Toaster, Brannan, 1977, Kelvin gibi filtrelerdir. Bunların yanı sıra Instagram kullanıcılarına pek çok efekt sunmaktadır.


2012 yılında Instgram’ın Facebook tarafından 1 milyar dolar karşılığında alındığı duyurulmuştur. Oldukça popüler hale gelmiş olan bu sosyal ağ yenilik ve güncellemelerine devam etmektedir. Son güncelleme olarak fotoğraflara “mention” ismi verilen etiketleme özelliği eklenmiştir. Özellikle de gençler tarafından sıklıkla kullanılmakta olan bu sosyal ağda eklenen bu özellik pek çok markanın da dikkatini çekmeye başlamıştır. Markalar da bazı özel günlerde Instagram üzerinden kampanyalar düzenlemeye başlamıştır.

[url=https://agextr.com/javascript:void(0)][/url]
-_- Administration -_-
Şuan Offine!
Şuan Offine!
dejavu Bölüm Sorumlusu
*******
 • Konular10
 • Mesajlar15
 • Rep puanı 0
Teşekkürler